NIZOZEMSKO 2017

Nizozemsko v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Nizozemsko 2017

Z jedné čtvrtiny pod hladinou Severního moře leží Nizozemsko, země tulipánů a větrných mlýnů. Na jeho území mezi sebou bojovaly keltské a germánské kmeny. Později ho ovládali Římané, Germáni, Franská říše a Svatá říše římská. Od roku 1477 bylo pod vládou Habsburků a od 16. století jejich španělské větve. V roce 1579 vznikla Ultrechtská unie, která vyhlásila v roce 1581 nezávislost a vznik Spojených provincií nizozemských. Po Francouzské revoluci vznikla Batávská republika, která byla v roce 1810 připojena k Francii. Po porážce Napoleona vznikl společný stát Belgie, Nizozemska a Lucemburska. V roce 1830 se odtrhla Belgie, v roce 1890 Lucembursko. Nizozemsko tvoří dvanáct provincií a Karibské Nizozemsko. Hlavním městem je Amsterdam, nejvyšším vrcholem Vaalsberg (321 m), významnými řekami Rýn, Šelda a Máza, oficiální měnou je €, úředním jazykem nizozemština. Pokud je Nizozemsko cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku můžete: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

 07.02.2017, 10:07.
V dubnu bychom si chtěli udělat výlet do Nizozemska přibližně na 10 dní a chceme cestovat po Nizozemsku a být ubytovaní v kempech. Trasu mám předběžně naplánovanou: Enschede, Zvolle, Harderwijk - delfinárium, Lelystad, Hoorn, Alkmaar, Zaadam, Haarlem, Amsterdam, Kojkenhof, Leiden, Den Haag, Gouda, Utrecht, Arhem a potom už domů do Česka. Je toho hodně a něco samozřejmě nestihneme nebo ani nemá cenu se zdržovat. Byl jsem v Nizozemsku už 4x, ale už si nepamatuji, kde jsme byli a co jsme vynechali. Vás prosím o nějaké informace na této trase, nebo kde by se něco dalo najít, nebo tipy od cestovatelů. Kempy si najdeme sami. Je jich tam hodně a určitě se něco i bez rezervace najde. Děkuji za odpověď. Petr.

Nepíšete, jaké informace přesně potřebujete. Nicméně itineráře nezpracováváme, není to v našich časových možnostech. Můžeme Vám poskytnout tip na zastávku - přibližně 25 km jižně od Gouda je Kinderdijk, kde se nachází nejznámější a nejpočetnější soustava větrných mlýnů v Nizozemsku zapsaná na Seznamu kulturního a světového dědictví UNESCO. Zastávka je popsaná v článku Kinderdijk.