NĚMECKO 2019

Německo v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Německo 2018

Německo se rozkládá v západní Evropě od Severního a Baltského moře až po okraj Alp. Severní část obývali Germáni, jižní Keltové. Později bylo Německo pod vlivem Římské říše, Francké říše a následně Svaté říše římské. Po reformaci od roku 1517 začalo jih ovlivňovat Rakousko a sever Prusko. Vliv Pruska začal převládat. V roce 1871 bylo vyhlášeno Německé císařství. Po světových válkách byla země rozdělena na východní NDR a západní SRN. K sjednocení došlo v roce 1990. Sever Německa je tvořen Severoněmeckou nížinou, střed Středoněmeckou vysočinou, následuje alpské předhůří a pásmo německých Alp na hranicích s Rakouskem. Nejvyšším vrcholem je Zugspitze (2962 m). Významnými řekami jsou Rýn, Dunaj, Labe, Odra, Vezera a Emže. Německo se dělí na 16 spolkových zemí. Hlavním městem je Berlín, oficiální měnou € a úředním jazykem němčina. Pokud je Německo cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 08.04.2019, 15:03.
Na začátku května cestuji do Berlína a chtěla bych se zeptat, jak se nejlépe, rychle a levně dostanu z letiště Schönefeld k hotelu, který je na Luisenstrasse 19, Mitte, 10117. Zpáteční cesta je z druhého letiště Tegel. Kdyby bylo možné dát také radu, jak se dostat z hotelu na letiště Tegel, tak bych byla moc vděčná. Děkuji. Jana.

V tomto případě doporučujeme cestovat z letiště Schönefeld na Vámi uvedenou adresu vlakem S-Bahn, konkrétně S9. Další možností je vlak DB, konkrétně SB14. Jízdenka stojí € 3,40. Vystoupit musíte na S+U Friedrichstrasse Bhf. Odtud to je k vašemu ubytování pěšky přibližně 700 metrů. Přejděte k řece a po mostě přejděte na druhou stranu. Vydejte se ulicí po pravé straně. Jmenuje se Albrechtstrasse. Na křižovatce odbočte doleva na Marienstrasse. Ta Vás dovede k Luisenstrasse, kde přímo na křižovace je Vaše ubytování. Cestu na letiště Tegel doporučujeme autobusem TXL. Zastávka je na Luisenstrasse směrem k řece. Jmenuje se Marschallbrucke. Jízdenka stojí € 2,80.