Úvod / Reportáže / Centrum otázek a odpovědí

NĚMECKO 2010 - OTÁZKY A ODPOVĚDI  

 

Německo v odpovědích na vaše otázky  

Otaznik Pokud se chystáte na cestu do Německa a chcete se na něco zeptat, rádi vám zodpovíme Vaši otázku, pokud na ni budeme znát odpověď. Stačí, když nám nebo vyplníte formulář, a my Vám na Vaši otázku odpovíme.
 Užitečné odkazy týkající se oblasti NĚMECKO
 Dříve než začnete: pokyny, právní podmínky, ochrana soukromí.
 Zadat otázku můžete: vyplníte formulář, .
 Reportáže:  více reportáží.
 Otázky a odpovědi:  Německo, více otázek a odpovědí.
 Pro pobyt: dovolená, ubytování, cestovní pojištění, vstupenky a výlety.
 Pro dopravu tam: letenky, jízdenky, trajekty.
 Pro dopravu na místě: doprava z letiště, pronájem aut.
 Vybavení cestovatele: mapy, průvodci, slovníky, cestovní adaptér.

Booking.com- 2016 - 2013 - 2011 - 2010 - 2009 -
- Předchozí - Následující -

# 06.01.2010, 09:27.
Pane Řehůřku, chci se Vás zeptat, zda jste na svých cestách po Salcbursku nebyli také na Orlím hnízdě? Pokud ano, můžete mi sdělit více informací kolem dopravy nahoru? Je možné tam dojet autem, nebo je nutný nějaký místní dopravní prostředek a za kolik a co cena všechno obnáší? Odkud odjíždí a v jakých časových intervalech atd. Nebo je možný výšlap pěšky? Jsou cesty dobře značeny a jaký mají povrch? Jak dlouho trvá eventuálně cesta pěšky? Děkuji a přeji šťastný Nový rok. Jiří.

Na Orlí hnízdo jsme se ještě nedostali. Je sice přibližně 30 km od Salzburgu, najdete ho však na německé straně. Vede tam sice silnice, pro běžnou dopravu je však uzavřena. Je dokonce uzavřena i pro pěší. Doprava je zajištěna autobusy od května do října. Odjíždějí od placeného parkoviště - viz mapa. Zpáteční jízdenka včetně skalního výtahu v závěru Vás přijde na € 15,50. Děti do 14. let platí € 9,00. Autobusy jezdí každých 25 minut každý den od 8:55 do 16:00. Jízda v jednom směru trvá 50 minut. Výstup je možný i pěšky. Výstupové trasy najdete na výše uvedené mapě. Pěší výstup trvá přibližně 2 až 2,5 hodiny. Značení a kvalita odpovídá standardům značení turistických cest v Alpách. Více informací najdete na Kehlsteinhaus.

- Předchozí - Následující -
- 2016 - 2013 - 2011 - 2010 - 2009 -