Úvod / Reportáže / Centrum otázek a odpovědí

MAĎARSKO 2016 - OTÁZKY A ODPOVĚDI  

 

Maďarsko v odpovědích na vaše otázky  

Otaznik Pokud se chystáte na cestu do Maďarska a chcete se na něco zeptat, rádi vám zodpovíme Vaši otázku, pokud na ni budeme znát odpověď. Stačí, když nám nebo vyplníte formulář, a my Vám na Vaši otázku odpovíme.
 Užitečné odkazy týkající se oblasti MAĎARSKO
 Dříve než začnete: pokyny, právní podmínky, ochrana soukromí.
 Zadat otázku můžete: vyplníte formulář, .
 Reportáže:  více reportáží.
 Otázky a odpovědi:  Maďarsko, více otázek a odpovědí.
 Pro pobyt: dovolená, ubytování, cestovní pojištění, vstupenky a výlety.
 Pro dopravu tam: letenky, jízdenky, trajekty.
 Pro dopravu na místě: doprava z letiště, pronájem aut.
 Vybavení cestovatele: mapy, průvodci, slovníky, cestovní adaptér.

Booking.com- 2016 - 2015 - 2012 - 2011 - 2010 - 2009 - 2007 -
- Předchozí - Následující -

# 18.08.2017, 11:05.
Prosím o radu. Chystáme se na jednodenní výlet do Budapešti a chci se zeptat, zda mi bude stačit, když si s sebou vezmu HUF 28000,00. Obracím se na vás, protože jste mi už několikrát pomohli. Děkuji za informaci a přeji hezký den. Jan.

Odpovídá to přibližně 2400,- Kč. Zda Vám to bude stačit Vám určitě neřekneme. Píšete chystáme se, tzn. bude Vás na tuto částku zřejmě více. Kolik ale už nepíšete. Nevíme, zda si na místě budete hradit dopravu, vstupy, stravování, kolik hodláte utratit za nákupy apod. Je to hodně individuální. Neřekli bychom Vám to, i kdybychom tyto informace měli. Informativní ceny základních potravin, nápojů a menu najdete na Maďarsko / Ceny. Základní jízdenka na MHD stojí HUF 350,00. Např. vstupenka do Národního muzea HUF 1600,00. Budapest Card na 24 hodin zakoupíte za HUF 5225,00.

# 07.08.2016, 10:24.
Do Maďarska jezdíme celkem pravidelně, nicméně letos jsme si ho vybrali jako místo pro soustředění. Jsme dogtrekaři a stanujeme takzvaně nadivoko. Z různých zdrojů jsme se dočetli, že by to mohlo být v Maďarsku problém. Je to pravda, nebo jde jen o formalitu jako v Česku, kde je stanovaní oficiálně také zakázáno, ale nikdo to nijak neřeší? Děkuji. Jsem s pozdravem. Barbora.

V celé Evropě až na několik výjimek (Švédsko, Norsko, Turecko) je volné kempování zakázané. Včetně Maďarska. Na to, že to někdo řešit nebude, se nemůžete spoléhat. Pokuta je potom citelná. V turisticky exponovaných destinacích jako je Balaton apod. můžete téměř s jistotou počítat, že Vám to neprojde. Ceny v maďarských kempech nejsou zase tak závratné.

# 20.05.2016, 09:19.
Jen se chci zeptat na nejnovější informace o cestě do Chorvatska přes Maďarsko, ať už po okreskách nebo přes Budapešť. Jedná se mi hlavně o zavírání hranic a podobně. Děkuji. Josef.

Hraniční přechody s Chorvatskem jsou v současné době průjezdné bez čekání v obou směrech. Aktuální stav můžete sledovat před odjezdem na stránkách maďarské policie.

# 09.05.2016, 10:41.
V červenci se chystáme na dovolenou k Balatonu. Pojede nás větší skupina, dva karavany, stany a přibližně 4 psi. Můžete mi poradit, kam nejlépe do kempu, abychom tam mohli i s pejsky? Nevím, jak to chodí, ještě jsem s karavanem a psy v zahraničí nebyla. Děkuji za informaci. S pozdravem Nicol.

Psi většinou nejsou v kempech u Balatonu problém. Podívejte se na stránky Balaton Tourist. Nahoře zvolte českou verzi. Přejděte na Ubytování / Kempinky. Najdete tam nabídku kempů u Balatonu. Vyberte si ten, který Vám bude podle polohy a vybavení vyhovovat. V Podrobnosti / Služby si potom zkontrolujte, zda je možný vstup se psem. V Podrobnosti / Ceny si potom spočítejte přesnou cenu pro Vaši konfiguraci vozidel, karavanů, stanů, osob a služeb. Za psa se také platí. Do Maďarska potřebujete mít pro psa: pas zvířete v zájmovém chovu, identifikaci čipem nebo tetováním a platné očkování proti vzteklině. To samé platí i pro tranzit přes Slovensko. Tam ještě musí mít některá plemena se zpřísněným držením osvědčení o odborné způsobilosti. Jedná se např. o plemena americký buldog, americký pitbulteriér, moskevský strážní pes atd.

# 03.02.2016, 10:03.
Prosím o doporučení, kam jet k Balatonu pod vlastní stan v červenci. Jsme 4. členná rodina. Živější kemp nevadí. Kolik to přibližně stojí? Nikde se nemohu dočíst, zda je nutné místo rezervovat nebo můžeme jet jen tak. Moc děkuji za odpověď. Ivana.

Jeden z velice dobře vybavených kempů je Balatonfüred. Podívejte se na Balaton Tourist, kde jsou veškeré informace o tomto kempu. Najdete tam tobogán, písečnou pláž, bazény, tenisový kurt, minigolf, restaurace apod. Ceny najdete na výše uvedených stránkách včetně celé řady dalších kempů. Například v Balatonfüred stojí týden začátkem července na malé parcele v konfiguraci auto, stan, dva dospělí, jeden student a jedno dítě celkem HUF 74900,00, tj. podle kurzu ČNB 6496,- Kč. K tomu je třeba připočítat rekreační poplatek ve výší HUF 480,00 na osobu starší 18. let za noc. Místo není nutné rezervovat, nicméně v červenci to doporučujeme.

- Předchozí - Následující -
- 2016 - 2015 - 2012 - 2011 - 2010 - 2009 - 2007 -