LONDÝN 2017

Londýn v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Velká Británie / Londýn 2017

U ústí řeky Temže do Severního moře, na jihovýchodě Britských ostrovů, leží město Londýn. Je jedno z nejdůležitějších a nejanvštěvovanějších měst ve světě. V roce 43 založili Římané obec Londinium. Město dobyli Anglosasové, Vikingové a Normané. Roku 1066 byl Vilém Dobyvatel korunován na krále ve Westminsterském opatství. Vilém II. začal stavět Westminster Hall. Westminster se stal sídlem královského dvora a vlády, City centrem obchodu. V polovině 14. století zasáhla Londýn morová epidemie, v polovině 17. století ničivý požár. V 18. století byl Londýn největším městem světa. V roce 1965 byla rozšířena hranice města a oblast označena jako Velký Londýn. Ten je rozdělen na 32 městských obvodů a londýnské City. Londýn je hlavním městem Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Oficiální měnou je £, úředním jazykem angličtina. Pokud je Londýn cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku můžete: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

# 04.05.2017, 16:04.
Prosím, poradíte nám, jak z letiště Gatwick do centra Londýna? Bohužel přiletíme ve 23:00 a je nás devět. Ubytování máme poblíž ZOO v Palmer Colege. Děkujeme. Marie.

Z letiště Gatwick se do centra na Victoria dostanete vlakem Gatwick Express za £ 17,75. Do 0:50 jede každých 15. minut, potom ještě v 1:35. Na místě je za půl hodiny. Palmer's College je na druhé straně města než Londýnská zoologická zahrada. Nemůžeme tedy poradit další cestu, protože nevíme, kde se tedy Vaše ubytování nachází.