Úvod / Reportáže / Centrum otázek a odpovědí

LONDÝN 2016 - OTÁZKY A ODPOVĚDI  

 

Londýn v odpovědích na vaše otázky  

Otaznik Pokud se chystáte na cestu do Londýna a chcete se na něco zeptat, rádi vám zodpovíme Vaši otázku, pokud na ni budeme znát odpověď. Stačí, když nám nebo vyplníte formulář, a my Vám na Vaši otázku odpovíme.
 Užitečné odkazy týkající se oblasti LONDÝN
 Dříve než začnete: pokyny, právní podmínky, ochrana soukromí.
 Zadat otázku můžete: vyplníte formulář, .
 Reportáže:  více reportáží.
 Otázky a odpovědi:  Londýn, více otázek a odpovědí.
 Pro pobyt: dovolená, ubytování, cestovní pojištění, vstupenky a výlety.
 Pro dopravu tam: letenky, jízdenky, trajekty.
 Pro dopravu na místě: doprava z letiště, pronájem aut.
 Vybavení cestovatele: mapy, průvodci, slovníky, cestovní adaptér.

Booking.com- 2017 - 2016 - 2012 -
- Předchozí - Následující -

# 29.12.2016, 17:52.
Nemáte zkušenost s ubytováním v Londýně? Chtěli bychom se ubytovat za přijatelnou cenu. Přiletíme na letiště Gatwick v pozdních hodinách. Předem moc děkujeme. Martina.

Pokud přiletíte v pozdních nočních hodinách, potom je pro Vás velkou prioritou se dostat co nejdříve na ubytování. Proto doporučujeme se ubytovat přímo v blízkosti letiště. Přímo na letišti jsou samozřejmě samé drahé hotely typu Hilton, Marriot apod. My doporučujeme ubytování v Airport Inn Gatwick s nonstop recepcí. Nachází se v těsné blízkosti letiště na London Rd u kruhového objezdu. K dopravě na ten kousek doporučujeme taxi. Veřejná doprava je ze South Terminal na Brighton Road, odkud je to pěšky 5 až 10 minut.

# 26.02.2016, 16:48.
Chtěla bych se zeptat, zda nemáte zkušenost také s Londýnem. Potřebujeme se dostat z letiště Gatwick k Tower of London a zpět potom z Trafalgar Square zase na Gatwick. Poradíte prosím? Děkuji. Andrea.

Těch možností je několik. Např. můžete jet vlakem Gatwich Express, který Vás zaveze přibližně za půl hodiny na Victoria. Zaplatíte ale cenu £ 17,70. Jízdenky zakoupíte přes . Z Victoria pak můžete pokračovat zelenou District Line nebo žlutou Circle Line na Tower Hill za 15 minut. Odtud už to je k Tower of London 5 minut chůze. Za metro zaplatíte na této trase £ 4,90, s kartou Oyster, zaplatíte £ 2,40. Můžete jet také autobusem za € 6,00 na Cromwell Road. Odtud pak z Gloucester Road zelenou District Line nebo žlutou Circle Line na Tower Hill za 21 minut. Cena je stejná jako v předchozím, případě. Z Trafalgar Square cestujte opět metrem ze stanice Charing Cross. Nejdříve černou Northern Line nebo hnědou Bakerloo Line na Embankment a odtud zelenou Discrit Line nebo žlutou Circle Line na Victoria. Cesta trvá 5 minut. Odtud vlakem Gatwich Express na letiště. V případě varianty autobusem jeďte ze stanice Charing Cross hnědou Bakerloo Line na Picadilly Circus a odtud modrou Piccadilly Line na Gloucester Road. Cesta trvá 10 minut. Přejděte na Cromwell Road na autobus Terravision, který Vás zaveze na letiště. Ceny jízdenek jsou stejné jako v předchozím případě.

- Předchozí - Následující -
- 2017 - 2016 - 2012 -