Úvod / Reportáže / Centrum otázek a odpovědí

IRSKO 2010 - OTÁZKY A ODPOVĚDI  

 

Irsko v odpovědích na vaše otázky  

Otaznik Pokud se chystáte na cestu do Irska a chcete se na něco zeptat, rádi vám zodpovíme Vaši otázku, pokud na ni budeme znát odpověď. Stačí, když nám nebo vyplníte formulář, a my Vám na Vaši otázku odpovíme.
 Užitečné odkazy týkající se oblasti IRSKO
 Dříve než začnete: pokyny, právní podmínky, ochrana soukromí.
 Zadat otázku můžete: vyplníte formulář, .
 Reportáže:  více reportáží.
 Otázky a odpovědi:  Irsko, více otázek a odpovědí.
 Pro pobyt: dovolená, ubytování, cestovní pojištění, vstupenky a výlety.
 Pro dopravu tam: letenky, jízdenky, trajekty.
 Pro dopravu na místě: doprava z letiště, pronájem aut.
 Vybavení cestovatele: mapy, průvodci, slovníky, cestovní adaptér.

Booking.com# 05.05.2010, 22:14.
Chystám se z Ostravy do Irska a zajímá mě nejlepší trasa a cenové náklady na dálniční poplatky ve Francii a Irsku. Prosím o radu nebo zkušenosti s trajektem do Irska. Chtěl bych se vyhnout Anglii. Předem děkuji za jakoukoli odpověd. Michal.

Trajekt z Roscoff do Cork provozuje společnost Brittany Ferries. Cesta tam a zpět Vás přijde pro dva dospělé v kabině a jedno auto na € 400,00. Na výše uvedených stránkách si spočítejte přesnou cenu pro Vaši konfiguraci auta, osob a ubytování. Vaše optimální trasa z Ostravy do Roscoff je následující: Ostrava - Brno - Praha - Rozvadov - Nürnberg - Heilbronn - Mannheim - Kaiserslautern - Saarbrücken - Metz - Reims - Paris - Le Mans - Rennes - Roscoff. V Německu se mýtné neplatí, ve Francii zaplatíte v jednom směru na výše uvedené trase celkem € 53,70. V Irsku se obecně dálniční poplatky neplatí. Mýtné se vybírá jen v určitých úsecích dálnic a na některých mostech a v některých tunelech. V roce 2010 se platí: M1 (Gormanston to Monasterboice Toll Road) - € 1,90, M50 Barrier Free Tolling - € 2,00, East Link Toll Bridge - € 1,70, Dublin Port Tunnel - od € 3,00 do € 10,00 podle denní doby, M4 (Kilcock - Enfield - Kinnegad Motorway) - € 2,90, N6 (Galway - Ballinasloe) - € 1,90, N8 (Rathcormac - Fermoy Bypass) - € 1,90, N25 (Waterford City Bypass) - € 1,90. Podrobnosti najdete na TII.