Úvod / Reportáže / Centrum otázek a odpovědí

DACHSTEIN 2008 - OTÁZKY A ODPOVĚDI  

 

Dachstein v odpovědích na vaše otázky  

Otaznik Pokud se chystáte na cestu na Dachstein a chcete se na něco zeptat, rádi vám zodpovíme Vaši otázku, pokud na ni budeme znát odpověď. Stačí, když nám nebo vyplníte formulář, a my Vám na Vaši otázku odpovíme.
 Užitečné odkazy týkající se oblasti DACHSTEIN
 Dříve než začnete: pokyny, právní podmínky, ochrana soukromí.
 Zadat otázku můžete: vyplníte formulář, .
 Reportáže:  Dachstein 2006,  Solná komora 2004, více reportáží.
 Otázky a odpovědi:  Dachstein,  Rakousko, více otázek a odpovědí.
 Pro pobyt: dovolená, ubytování, cestovní pojištění, vstupenky a výlety.
 Pro dopravu tam: letenky, jízdenky, trajekty.
 Pro dopravu na místě: doprava z letiště, pronájem aut.
 Vybavení cestovatele: mapy, průvodci, slovníky, cestovní adaptér.

Booking.com- 2016 - 2011 - 2009 - 2008 -
- Předchozí - Následující -

# 24.06.2008, 08:45.
Chceme v létě navštívit Dachstein v Salcbursku. Ubytováni budeme ve vesničce Forstau (mezi Radstadtem a Schladmingem), doprava vlastním autem, 4 dospělí. Chci se zeptat, zda je výhodné koupit kartu Dachstein Card, kolik stojí a vyplatí se? Děkuji za eventuální tipy na pěší túry. L.

Tato karta se jmenuje Schladming - Dachstein Sommer card a je trochu jiná než většina jiných paušálních nebo slevových karet. Tuto kartu nelze koupit. Dostanete ji jako bonus při ubytování ve vybraných partnerských ubytovacích zařízeních. Jejich seznam je na výše uvedených stránkách. S touto kartou pak můžete jezdit zdarma lanovkami, využívat zpoplatněných horských silnic, navštěvovat přírodní zajímavosti, muzea, koupaliště atd. Další tzv. bonus partneři nabízejí výrazné slevy. Pokud tedy najdete Vaše ubytování na seznamu, pak se určitě tato karta vyplatí (je zdarma). My jsme v této oblasti byli loni a hodně jsme prochodili oblast Dachsteinského masivu. Tipy na výlety: 1. Silberkarklamm - nádherná soutěska, možnost pokračovat nahoru až na hřeben a zpět do Ramsau sejít přes Guttenberghaus. 2. Pernerweg - od dolní stanice lanovky na Dachsteinsüdwandhütte, dále na Tor a zpět přes Neustattalm. Lze spojit s výjezdem lanovkou pod Dachstein s nádhernými výhledy. 3. Mnoho pěkných tras přímo v Ramsau. 4. Riesachtal - Riesachfälle, Riesachsee, Preintalerhütte - nádherná trasa, vodopády. 5. Z Filzmoos výstup na Rötelstein a mnoho dalších pěkných tras. Je tam nádherně.

- Předchozí - Následující -
- 2016 - 2011 - 2009 - 2008 -