BENÁTKY 2017 / 3

Benátky v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Benátky 2017 / 3

Pokud jsou Benátky cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů z roku 2017. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář. V těchto zodpovězených otázkách se dočtete o dopravě z letiště do hotelu, o jízdenkách městské hromadné dopravy, o ubytování, o vstupenách do muzeí, o výletech na ostrovy Murano, Burano a Torcello, o jízdě gondolou, o stravování v Benátkách, o dopravě do Benátek z přímořských letovisek a najdete zde také mnoho dalších informací o Benátkách, na které se nás naši čtenáři dotázali. Právě čtete třetí část, ta první je na stránce Benátky 2017.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku můžete: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

# 11.07.2017, 17:00.
V červenci budeme na dovolené v Lignano a rádi bychom se jeli podívat do Benátek. Je z Lignano nějaké autobusové spojení? případně kolik to stojí? Nebo kdybychom jeli autem, kde se dá nejlevněji zaparkovat v Benátkách? Adla.

Informace o kombinované dopravě najdete na ATVO - Visita Venezia / Venezia - Quickly / Lignano - Venezia 2017. Jsou tam jak jízdní řády, tak ceníky a informace o prodejnách jízdenek. V případě cesty automobilem doporučujeme zaparkovat na Troncehtto. Cena je sice vyšší - € 21,00 za den, nemusíte se však už dopravovat autobusem do Benátek - 2x € 1,50 za osobu. Nejlevněji zaparkujete ještě před mostem, kde např. v Green Park zaparkujete za € 5,00 za den.

# 10.07.2017, 23:10.
Chystám sa na malý výlet do Talianska dňa 15.7.2017, do Lido di Jesolo, s malým dvojročným synčekom. Počula som, že z Lido di Jesolo sa dá pomerne ľahko dostať do Benátok, ktoré by som pri tejto príležitosti rada navštívila, avšak potrebovala by som poradiť, ako a s čím sa z Lido di Jesolo dostať do Benátok a späť. Existuje priamy autobusový alebo vlakový spoj? Alebo či sa dá dostať na ostrov loďou? V Benátkach by sme strávili približne pol dňa. Za odpoveď Vám vopred ďakujem. S pozdravom Timi.

Podívejte se na ATVO - Visita Venezia / Venezia - Quickly / Lido di Jesolo - Venezia 2017. Najdete tam veškeré informace.

# 10.07.2017, 07:50.
Prosím o radu. Právě jsem v Bibione Spiaggia s větší skupinou přátel. Rádi bychom jeli na výlet do Benátek. Prosím poraďte, jak se nejlevněji do Benátek dostat. Je nás 6 dospělých a 7 dětí. Předem moc děkuji za odpověď. L.

Nejlevněji veřejnou dopravou se na Piazza San Marco dostanete kombinací autobusové a lodní dopravy. Podívejte se na ATVO - Visita Venezia / Venezia - Quickly / Bibione - Venezia 2017. Zpáteční kombinovaná jízdenka Vás vyjde na € 25,80. Děti budou mít podle věku zřejmě nějakou slevu. Standardně je městská doprava do 4. let zdarma, příměstská do 6. let zdarma. Pokud pojedete auty, vyjde Vás celodenní parkování na Tronchetto na € 21,00, pro tři auta tedy na € 63,00. Pohonné hmoty Vás pří vzdálenosti 100 km, pro cestu tam i zpět a tři auta 600 km, při spotřebě 5 l nafty na 100 km a průměrné ceně nafty v Itálii € 1,37, vyjdou na € 41,10. Celkem tedy na € 104,10. Jízdenky na veřejnou dopravu jen pro dospělé osoby Vás vyjdou na € 154,80. Z Tronchetto je to ale na Piazza San Marco ještě ale kus. Můžete jet People Mover za € 1,50 na Piazzale Roma, odkud je to podstatně blíž, nebo vaporettem č. 2 po Velkém kanálu za € 7,50.

# 06.07.2017, 02:18.
Jak se nejrychleji a nejlevněji dopravíme z letiště Marco Polo do kempu Rialto a potom, jaké jsou možnosti vycházek do centra Benátek z tohoto kempu pěší chůzí? Dále pak přesun co nejlevněji z kempu Rialto do Lido di Jesolo? Děkuji za odpověď. Pavel.

Z letiště Marco Polo jeďte autobusem ACTV č. 15 a vystupte na zastávce Orlanda / Camping Rialto. Jízdenka stojí € 8,00, zpáteční € 15,00. Pokud budete využívat nějakou časovou jízdenku, stačí Vám k ní zakoupit příplatek ve výši € 6,00 za jeden směr cesty z letiště, za zpáteční tedy € 12,00. V tomto případě je třeba absolvovat cestu z letiště a na letiště v době platnosti časové jízdenky. Cena € 1,50 za autobus č. 15 platí až od zastávky Tesera Centro, což je pěšky něco málo přes 1 km z letiště Marco Polo. Z kempu Rialto do Benátek na Piazzale Roma je to pěšky necelých 10 km. Odtud na San Marco ještě 2,5 km. Není to tedy na pěší vycházky. Nicméně od kempu na Piazzale Roma se dostanete autobusem za € 1,50 nebo na libovolnou časovou jízdenku.

# 05.07.2017, 07:11.
Moc děkuji za Váš web. Chtěla bych Vás poprosit o radu, jakým způsobem se dostat do Benátek. Budeme ubytovaní v Lido di Cavallino a chtěli bychom se podívat do Benátek. Budeme cestovat autem, ale nevíme na jakém parkovišti nechat auto a jak se potom dále dopravit do Benátek - vlakem, autobusem. Vzhledem k tomu, že pojedeme se třemi dětmi, chtěla bych se zeptat na doporučenou trasu po Benátkách, tak abychom něco viděli a zase to děti daly. Dále bych se chtěla zeptat, zda je v Benátkách v jednotlivých památkách možnost slevy na ICOM kartu. Předem moc děkuji za odpověď a přeji hezké dny! Tereza.

Zaparkovat můžete v Punta Sabbioni. Parkovací plochy jsou tam provozované CT Servizi. Veškeré informace najdete na výše uvedených stránkách. Můžete také zaparkovat na Park Auto Moto. Do Benátek se potom dopravíte vaporettem ACTV za € 7,50. Děti do šesti let cestují zdarma. Pokud máte starší děti, je výhodnější zajet do Benátek na Trochetto, kde celodenní parkování stojí € 21,00. Odtud můžete jet People Mover za € 1,50 na Piazzale Roma. Odtud pěšky na San Marco a zpět potom vaporettem č. 2 přes Velký kanál na Tronchetto. Využití ICOM je individuální. Víme, že ji akceptuje např. Peggy Guggenheim. Doporučujeme si vždy tuto možnost před nákupem vstupenek ověřit.

# 04.07.2017, 11:23.
Pane Řehůřku, dovolím si Vás požádat o několik rad a popřípadě odkazů. Jedeme autem. Jsme čtyřčlená rodina, děti máme ve věku 16 a 20 let. Do Benátek jedeme na 9 dnů / 7 noclehů, přesněji jsme ubytovaní v apartmánu na adrese Via Eugenio Curiel, Campagna Lupia, Veneto, Italia, ke kterému patří i parkoviště. Zvolili jsme cestu autem proto, že chceme i cestovat po okolí - Lido, Caorle, Bibione, Lignano, nejen navštivit Benátky. Dočetla jsem se, že ale na tyto lze se dopravit i lodí z přístavů v Benátkách, což by se nabízela i jedna z možností v průběhu sedmidenního pobytu včetně toho se podívat na další jejich ostrovy - nějaký mušličkový, Murano, atd ... Poradil byste mi prosím s dopravou - lodní, autobus, vlak - do tohoto okolí - Lido di Jesolo, Caorle, Bibione, Lignano a přilehlé ostrovy? Poradil byste mi s nejlepší dopravou z místa apartmánu do Benátek? Zda využít autobus nebo vlak někde v okolí apartmánu nebo nejbližší přístav, kde nasednout na vodní přepravu do Benátek? Děkuji Vám velice za užitečné rady a pomoc. Pavlína.

Via Eugenio Curiel vychází z ulice Via Madaglia d' Oro Claudio Bressanin. Zastávka meziměstských autobusů je vlevo od této křižovatky, přibližně ve vzdálenosti 400 m. Jeďte meziměstským autobusem ACTV. Autobus 67RE Vás zaveze až do Benátek na Piazzale Roma. Autobusy jezdí přibližně od 4:58 do 7:08 a potom od 12:58 do 20:58. Zpět od 6:15 do 7:45 a od 12:50 do 22:15. Jezdí jen v pracovní dny. Jízdenka stojí € 4,60 (€ 39,00), do Mestre € 4,00 (€ 34,00). V závorce je uvedena cena za bloček 10. jízdenek. Nákup jízdenky v autobuse stojí € 7,00. Z Piazzale Roma se už po Benátkách můžete dopravovat vaporetty ACTV. Jízdenka stojí € 7,50. Existují i časové jízdenky na 1, 2, 3 a 7 dní. Do severoitalských letovisek se ale lodí nedostanete. Funguje to opačně, z těchto letovisek, jedná se o speciální linky, které přepravují v sezóně rekreanty z letoviska do Benátek a zpět. Do těchto letovisek se dostanete autobusovou dopravou ATVO z Mestre. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách.

# 03.07.2017, 22:48.
Kde nejlépe zaparkovat dodávku na LPG? děkuji. Gabriela.

Doporučujeme zaparkovat na Tronchetto. Pro dodávky jsou tam venkovní parkovací plochy. Nepojedete doprava do garáží, ale rovně jakoby na trajekt na Lido.

# 03.07.2017, 22:14.
Ráda bych se zeptala. Letos v létě jedeme autem do Caorle - Quercia Lido Altanea. Rádi bychom si udělali výlet do Benátek. Je nás 5 dospělých. Můžete nám poradit, jak se do Benátek co nejlevněji dostat? Nejraději bychom zvolili nabídku nějaké místní cestovní agentury, ale nevíme kam se obrátit. Velmi děkuji za odpověď. Dagmar.

Podívejte se na ATVO - Visita Venezia / Venezia - Quickly / Caorle - Venezia 2017. Jsou tam veškeré informace.

# 03.07.2017, 13:37.
Ráda bych se zeptala, zda je možné někde v Benátkách nebo okolí zaparkovat motorku na delší dobu. např. dva až čtyři týdny. Při cestování po Itálii jsem se zranila a nemohu cestu dokončit. Proto bych ráda odletěla do České republiky z letiště Marco Polo a po zahojení nohy se pro motocykl vrátila. Děkuji za rychlou odpověď. Monika.

Motocykl můžete zaparkovat na parkovišti Autorimessa Comunale.

# 02.07.2017, 18:51.
Za týden chceme v Lido chodit na soukromou pláž poblíž hotelu Excelsior. Musíme platit vstupné již při vstupu na soukromou pláž nebo postačí, když si někde na pláži vybereme nachystané lehátka a deštník? Kolik to bude na den stát pro dva dospělé a pro 12. letého syna? A co nám v této náležitosti doporučíte, abychom neměli žádné problémy? Moc děkuji. A vaše stránky jsou skvělé a velmi užitečné. S úctou Milan.

Na stejnou otázku se nás ptáte během let opakovaně a my Vám na ni opakovaně odpovídáme. Viz naše odpověď ze dne 12.09.2015, 10:15 a Vaše osobní zkušenosti z minulého pobytu.

# 02.07.2017, 15:42.
Ráda bych se zeptala, jelikož chceme být co nejvíce připravení na cestu a moc zkušeností nemáme. Cestujeme do Itálie, do města Arco na ferraty a chtěli bychom se cestou zastavit v Benátkách na půldenní výlet. A rádi bychom jeli nejspíše mimo Slovinsko, kde jsem u Vás přečetla, že je dražší mýtné a u Benátek někde najít levné parkování, asi nejlépe mimo, ale abychom se dostali dobře na MHD. Mohu se zeptat na nevhodnější a nejlevnější trasu? A poté z Benátek do Arco? Cestujeme z Pusté Polomi u Opavy z Moravskoslezského kraje. A aby to nebylo málo, tak by nás cestou zpět lákalo po náročném pobytu si lehnout po cestě na nějakou hezkou pláž v Itálii, pokud byste neměl náhodou tip. Děkuji! S pozdravem Pája a Jirka.

Vaše optimální trasa je následující: Pustá Polom - Olomouc - Brno - Mikulov - Vídeň - Graz - Villach - Tarvisio - Udine - Mestre - Benátky. V Rakousku potřebujete desetidenní dálniční známku v ceně € 8,90 a na mýtném v Itálii zaplatíte € 17,70. Je to o € 7,40 levnější než přes Slovinsko (slovinská týdenní dálniční známka a mýtné v Itálii). Pokud chcete ušetřit, můžete jet tak, jak jezdíme my. V Tarvisio sjeďte z dálnice a pokračujte po SS13. Na dálnici najeďte u Gemona. Úspora je € 6,00. Pokud chcete jet do Benátek na půl dne, nemá smysl parkovat mimo Benátky a řešit dopravu. Zaparkujte na Tronchetto, kde zaplatíte maximálně € 21,00 - za 1 hodinu € 3,00, za 2 hodiny € 6,00, za 3 hodiny € 11,00, za 4 hodiny € 16,00, od 5. hodin € 21,00. Parkovat můžete i před mostem za € 5,00, potom ale musíte jet autobusem na Piazzale Roma za € 1,50 na osobu. Z Tronchetto nebo Piazzale Roma potom pokračujte vaporettem za € 7,50 na San Marco. Optimální trasa z Benátek do Arco je následující: Benátky - Padova -Verona - sjezd Rovereto Sud / Lago di Garda Nord - Nago-Torbole - Arco. Na mýtném zaplatíte € 16,80. Vzhledem k lokalitě se můžete zastavit u Lago di Garda, kde je mnoho možností koupání. Pokud požadujete moře, potom je optimálnější se tam zastavit před tím, než pojedete do Arco - např. Cavallino, Lido di Jesolo atd.

# 30.06.2017, 17:23.
Chtěla bych Vás požádat o radu, jak se dopravit regionálními spoji ráno z Lignano Sabbiadoro do Benátek a odpoledne zpět. Děkuji za tip. Karla.

Podívejte se na ATVO - Visita Venezia / Venezia - Quickly / Lignano - Venezia 2017. Najdete tam veškeré informace.

# 28.06.2017, 23:10.
Nevíte prosím, zda letos jezdí trajekt z Rabacu do Benátek? Před měsícem jsem se dívala a ještě tato cesta fungovala. Děkuji za odpověď. Jindřiška.

Ano jezdí. Jízdní řády a ceníky najdete na stránce Trajekty - Croatia / Rabac - Venice. Jede v 7:45 a cesta trvá 4 hodiny. Jezdí jen ve čtvrtek.

# 28.06.2017, 12:21.
Omlouvám se, ale nikde nemohu najít informaci, jak je to s fotografováním v benátských kostelech. Vlastimil.

Nevíme jak je to ve všech kostelech, ale např. v Bazilice na náměstí San Marco je zakázané fotit i natáčet.

# 27.06.2017, 00:03.
Chtěli bychom na jeden den navštívit Benátky. Budeme cestovat obytným vozem. Po celodenní procházce bychom rádi někde poblíž přenocovali, než se vydáme znovu na cestu. Radíte zaparkovat v parkovacím domě Tronchetto a potom najít někde místo na přenocování nebo Caravan Park San Guliano a autobus do Benátek? Moc děkuji za informaci. Andrea.

Pokud chcete přenocovat v obytném autě, potom je Caravan Park San Giuliano ideální řešení. Pokud chcete přenocovat v hotelu, může být vhodným řešením najít si hotel v Mestre s možností parkování - viz Booking / Mestre se zaškrtnutnou volbou Parkoviště a do centra Benátek se dopravit veřejnou dopravou.

# 23.06.2017, 11:14.
Prosím o radu, jak se dostaneme z letiště Marco Polo do Lido di Jesolo. Přílet je 14.9.2017 kolem 11:00. Jezdí autobusy pravidelně? Dá se využít i taxi? Kolik je asi cena? Z Lido di Jesolo se dostaneme autobusem na Punta Sabbioni, že? Tam potom vaporetem do Benátek? Děkuji Vám za informaci. Markéta.

Z letiště Marco Polo jezdí do Lido di Jesolo autobusy společnosti ATVO. Váš termín už ale nespadá do jízdních řádů express autobusů. Budete muset cestovat standardní linkou 10A. Jízdní řády na Váš termín ještě nejsou k dispozici. Sledujte výše uvedené stránky. Cena taxi je € 70,00. Dopravu do Benátek uvádíte správně.

# 21.06.2017, 14:12.
Ak môžem, mám dve otázky. V auguste sa chystáme do Benátok, priletíme na letisko Treviso. Potrebovali by sme sa dostať do hotela Venice Garden Inn Mestre na Via Orlanda 1. Poradíte nám, ako sa tam dostať? Niekde som čítala, že sa dá skombinovať autobus a potom vlak a tak sa dostať do Mestre, ale neviem, ako potom k hotelu. Druhá otázka: z Benátok by sme chceli ísť na jeden deň k moru. Poradíte nám najrýchlejší spôsob a akú linku zvoliť? Veľmi pekne ďakujem. Danuta.

Z letiště Treviso jeďte Express Bus do Mestre za € 12,00. Odtud potom k hotelu autobusem ACTV č. 15 za € 1,50 a vystupte na Orlanda - Incr. via Appia. Kombinace autobusu a vlaku je následující: z letiště autobusem MOM č. 6 na Treviso Centrale za € 1,30 (zavazadlo větší než 50x30x25 cm stojí € 2,20) a odtud vlakem Trenitalia za € 3,40 na Mestre FS. Odtud potom výše uvedeným autobusem ACTV č. 15. K plážím na ostrově Lido se dostanete autobusem ACTV č. 5 za € 1,50 na Piazzale Roma a odtud vaporettem č. 1 za € 7,50 na Lido. Odtud potom opět autobusem ACTV k plážím za € 1,50. Na autobusy a vaporetta ACTV můžete využít časovou jízdenku - 1, 2, 3 a 7 dní.

# 21.06.2017, 13:04.
Mohu se zeptat na cenu cesty lodí z Caorle do Benátek? Hledala jsem i na stránkách provozovatele, ale cenu jsem nenašla. Na některých webech je cena € 30,00 nebo € 35,00. Nejvíce by mě zajímalo, zda je jinak cena pro děti ve věku 7 a 10 let, nebo rodinná jízdenka. Moc děkuji za odpověď. Daniela.

Motonave Caorle jezdí do Benátek od pondělí do pátku z Caorle v 8:00 hodin, zpět v 16:00 hodin. Dospělý platí € 39,00, dítě od 7. do 15. let € 32,00, děti do 2. do 6. let € 24,00, do 2. let zdarma.

# 18.06.2017, 15:26.
Moc bych prosila o radu. Můžete mi poradit, jak se nejlépe dostat z letiště Treviso na Piazzale Roma poslední týden v červnu? Jedná se mi i o transfer z a na letiště v kombinaci s public ticket pro cestování po Benátkách jako takových. Předem děkuji za ochotu, jistě máte takových dotazů přehršel. Renata.

Doprava z letiště Treviso v kombinaci s časovou jízdenkou ACTV není nabízena. Doporučujeme dopravu Airport Bus Express za € 12,00, resp. € 22,00 za zpáteční jízdenku. Na Piazzale Roma si potom zakupte standardní časovou jízdenku podle požadované doby platnosti.

# 17.06.2017, 21:08.
20.7.2017 máme jet do Benátek do kempu Fusina. Prosím o informaci, kde koupit lístky na trajekt - linku 16. Platí zde lístek na 24 hodin a jak je to s časovou jízdenku na tuto linku, neplatí? Dá se z kempu dostat do Benátek autobusem a potom vlakem? Jaká je cena lístku na autobus a kde ho koupit? V Benátkách budeme 3 dny a používat dopravu budeme jen dva dny. 3. den budeme mít jen trajekt do kempu. Děkuji za radu. Vladimír.

Jízdenky na lodní dopravu z Fusina do Benátek zakoupíte přímo na Terminal Fusina. Linka vaporetta č. 16 Fusina - Venezia má následující ceny: základní jízdenka € 8,00, zpáteční jízdenka € 13,00. Tato linka je vyňata z tarifu benátské dopravy, na které lze použít časové jízdenky. Nicméně existuje kombinovaná jízdenka, ve které je zpáteční cesta z Fusina - Benátky - Fusina za cenu sníženého jízdeného. Taková kombinovaná jízdenka na 24 hodin stojí € 26,00 a na 72 hodin € 58,00. Do Benátek se z Fusina dostanete i autobusem ACTV. Konkrétně linkou č. 16 na Piazza S. Antonio a odtud tramvají T2 na Mestre Centro a následně do Benátek tramvají T1. 75. minutová jízdenka stojí € 1,50. Jízdenku zakoupíte na Terminal Fusina. Na tyto linky můžete použít i časovou jízdenku.

# 16.06.2017, 21:58.
Pane Řehůřku, obracím se na Vás s prosbou o radu ohledně dopravy z letiště Marco Polo v Benátkách. Ubytování budeme mít v Domus Ciliota, Calle de Muneghe, San Marco. A druhý den bychom z místa ubytování chtěli vyrazit na ostrovy Murano, Burano a Torcello. Další den zpět na letiště. Jak to nejlépe vyřešit s jízdenkami? Děkuji moc za odpověď. Dana.

Z letiště Marco Polo jeďte autobusem ACTV č. 5 na Piazzale Roma. Odtud pokračujte vaporettem č. 2 po Velkém kanále na S. Samuele. Odtud jděte ulicí vlevo - Calle de le Carrozze na kterou navazuje Sallizzada San Samuele. U Osterie Al Bacareto odbočte doprava na Calle Crosera. Ulice se u první odbočky doprava zalomí lehce vlevo. Za tímto zlomem je druhá odbočka doprava - Calle de Le Muneghe. Tam je Vaše ubytování. Volba jízdenek závisí na čase příletu a odletu. Samostatná cesta z letiště Vás autobusem vyjde na € 8,00. Zpáteční jízdenka stojí € 15,00. Vaporetto stojí € 7,50. Kombinovaná jízdenka na autobus z letiště a vaporetto stojí € 14,00. Jízdenka na 24 hodin stojí € 20,00, jízdenka na 48 hodin stojí € 30,00 a na 72 hodin stojí € 40,00. K časové jízdenkce si můžete za příplatek zakoupit cestu z letiště za € 6,00 a na letiště za € 6,00. V tomto případě musíte cestu z letiště resp. na letiště absolvovat v době platnosti časové jízdenky. Propočítejte si to v návaznosti na Váš čas příletu a odletu.

# 16.06.2017, 20:38.
Ještě mě napadla jedna otázka. Mohu jet z Lido di Jesolo do Benátek autem? A co zadat do navigace? Když zadám Benátky, tak to neumí najít. Děkuji. Marko.

Samozřejmě, do Benátek můžete jet z Lido di Jesolo i autem. Zaparkovat můžete na Tronchetto, celodenní parkování tam stojí € 21,00. Zadat do navigace můžete Venezia nebo i Tronchetto.

# 14.06.2017, 22:40.
Mám ještě dotaz k dovolené v Lido di Jesolo. Můžeme poprosit o odkaz na autobusový jízdní řád? Chtěli bychom z Lido di Jesolo do Benátek. Nebo raději volit taxi? Budeme 3 dospělí a 3. letá holčička. Děkuji za odpovědi. Marcela.

Jízdní řády autobusové dopravy najdete na ATVO - Orari e Autolinee. Najdete tam jednak linky č. 2 a 3 městské dopravy v Lido di Jesolo a jednak linky 10A do Benátek na Piazzale Roma nebo 23A na Punta Sabbioni. Jízdí řády pro vaporetto najdete na ACTV - Servizi di Mobilita / Vaporetto / Sono un Visitatore / Le Nostre Linee / Servizio di Navigazione. Můžete také využít nabídku Venezia - Quickly. Najdete ji na stránkách ATVO - Visita Venezia / Venezia - Quickly / Lido di Jesolo - Venezia 2017. Taxi asi nemá význam využívat, stejně Vás zaveze jen na Piazzale Roma, odkud musíte cestovat vaporettem.

# 14.06.2017, 11:32.
Chtěli bychom se zeptat, zda platí časová jízdena na 24 hodin za € 20,00 kromě Benátek i na autobusovou dopravu ve městě Zelarino. Budeme ubytovaní v hotelu Antonico Moro a chtěli bychom jet do Benátek autobusem. Dále jsme se chtěli zeptat, zda je potřeba si celodenní jízdenku označit pokaždé, když nastoupíme do autobusu nebo vaporetta. Moc děkuji za radu. Dita.

Na trase Zelarino - Benátky můžete použít 75. minutovou jízdenku za € 1,50 nebo i časové jízdenky ACTV. Časovou jízdenku musíte validovat pokaždé před nástupem do dopravního prostředku.

# 14.06.2017, 07:58.
Moc bych Vás poprosila o radu. Momentálně jsme na dovolené v Bibione a rádi bychom jeli do Benátek. Je lepší jet na výlet např. vlakem nebo autobusem z Bibione nebo cestou zpět do České republiky autem a případně kde zaparkovat? Pokud jste už na tento nebo podobný dotaz odpovídal, stačilo by mě navést k datu odpovědi. Moc Vám děkuji! Věra.

Veřejnou dopravou je nejlepší využít produkt Venezia - Quickly. Informace najdete na stránkách dopravce ATVO - Visita Venezia / Venezia - Quickly / Bibione - Venezia 2017. Vyjde Vás to na € 25,80 za osobu, což je součet zpátečních jízdenek jednotlivých dopravců. Na výše uvedených stránkách najdete jízdní řád a místa, kde lze zakoupit jízdenky. Při větším počtu osob se vyplatí zajet do Benátek autem a zaparkovat na Tronchetto. Celodenní parkování stojí € 21,00. Jízdenka na vaporetto v jednom směru potom € 7,50. Od čtyř osob je to tedy levnější - € 20,25. K tomu je třeba připočítat náklady na pohonné hmoty. Průměrná cena nafty v Itálii je € 1,39, benzínu € 1,54. Při modelových spotřebách 5 litrů resp. 7 litrů na 100 km a vzdálenosti tam a zpět celkem 200 km mimo dálnici je cena € 13,90 resp. € 21,56. Při počtu čtyř osob je tedy cena výletu na osobu € 23,73 resp. € 25,64. Autem je to tedy levnější nebo stejně drahé, ale hlavně pohodlné a časově nezávislé.

# 13.06.2017, 17:14.
Pane Řehůřku, dívala jsem se na Vaše úžasné rady ohledně dopravy v Benátkách, tak si také dovolím se dotázat. Chci letět na dovolenou se společností Wizzair, která létá do Trevisa a ráda bych odtamtud jela do Lido di Jesolo, protože Benátky již máme několikrát za sebou. Dá se z Trevisa od letiště jet rovnou, nebo musím nejdříve do Benátek a do Lido di Jesolo jet až odtamtud? Moc Vám děkuji předem za odpověď, nemohu nikde najít žádné informace. Hezký den. Olga.

Z letiště Treviso jezdí Lido di Jesolo Express společnosti ATVO. S jednou zastávkou na letišti Marco Polo. Autobusy jezdí každý den v 10:20, 12:00, 14:15, 15:40, 17:30 a 19:20. V Lido di Jesolo na autobusovém nádraží jsou za 1 hodinu a 15 minut. Jízdenka stojí € 10,50, zpáteční € 19,40. V ceně je zavazadlo. V jiných časech je třeba cestovat s přestupem v Mestre FS.

# 12.06.2017, 19:14.
Chystáme se do Benátek autem a našli jsem si, že centrální parkoviště je na Tronchetto - nadzemní garáže. Zajímalo by nás, kolik stojí parkovné a otevírací doba parkoviště, zda je otevřeno i do večerních hodin. Chystáme se do Benátek spíše k večeru, kterou lodní dopravou z Tronchetto se dostaneme na náměstí San Marco a potom zpět? Jezdí lodní doprava i v nočních hodinách, kolem 22:00? Existuje nějaká mapa lodní dopravy s čísly linek? Předem děkuji. Šárka.

Parkoviště Tronchetto je otevřeno nonstop. Hodinová sazba pro 1. a 2. hodinu je € 3,00, pro 3. a 4. hodinu je € 5,00 a pro delší dobu je jednotná sazba € 21,00 za 24 hodin. Na náměstí San Marco se dostanete vaporettem č. 2 za € 7,50. To samé cestou zpět. Toto vaporetto jezdí do 23:45 ve směru přes Velký kanál. Zpět do 23:13. Mimo tuto dobu jezdí noční linka N. Jízdní řády a mapy najdete na ACTV.

# 11.06.2017, 17:45.
Potřebovala bych poradit. V posledním červnovém týdnu jedeme do letoviska Lido di Jesolo. Budeme ubytovaní v hotelu La Fenice. Chtěli bychom se podívat do Benátek a navštívit Baziliku sv. Marca. Nevíme, jaký máme zvolit způsob - loď, autobus, auto. Děkuji. Stáňa.

Doporučujeme využít kombinovanou dopravu Venezia Quickly. Od hotelu (zastávka 33 linky č. 3) pojedete městskou dopravou, následně autobusem ATVO na Punta Sabbioni a odtud vaporettem ACTV na San Marco. Veškeré informace najdete na ATVO - Visita Venezia / Venezia - Quickly / Lido di Jesolo - Venezia 2017. Nejlevněji se tam dostanete autobusem ATVO č. 10 z autobusového nádraží v Lido di Jesolo na Piazzale Roma za € 4,50, zpáteční jízdenka stojí € 8,00. Vyplatí se to však, pokud půjdete z Piazzale Roma na San Marco pěšky, jinak je výhodnější předchozí varianta. V tomto případě je od 3. lidí levnější jet autem na Tronchetto, kde celodenní parkování stojí € 21,00.

# 10.06.2017, 21:13.
Pane Řehůřku, ráda bych Vás požádala o radu, zda na prohlídku památek v Benátkách v termínu od 13.6. do 14.6. je lepší mít již dopředu zaplacenou rezervaci, podobně jako v Římě. Na prohlídky máme dva plné dny, předpokládám, že stihnout ještě výlet na okolní ostrovy je již zbytečné. Děkuji. Martina.

Pro muzea v okolí San Marco to doporučujeme.

# 09.06.2017, 17:53.
Ještě mám jednu otázku. Jak se dostaneme z nádraží Santa Lucia na Piazzale Roma? Děkuji mnohokrát za vaši odpověď. Linda.

Nádraží Venezia Santa Lucia sousedí s Piazzale Roma přes Velký kanál. Dostanete se tam po mostě Ponte della Costituzione.

# 08.06.2017, 18:29.
Práve sme dorazili do Benátok a vďaka Vašej navigácii bez jedinej zachádzky. Radi by sme sa Vám ešte raz poďakovali za výbornú navigáciu. Prajeme Vám krásne slnečné dni a veľa pohody. Robíte skvelú prácu. Veríme, že Váš pocit z nej za to naozaj stojí. Olga & Robo & psík Veyron.

Děkujeme za zpětnou vazbu. Jsme rádi, že Vám naše stránky pomáhají.

# 08.06.2017, 16:32.
Moc děkuji za Vaši odpověď. Pokud mohu mít ještě jednu otázku, kde bych našla nějaké trhy s čerstvými potravinami? Určitě budu šířit Vaše stránky dál, jsou skvělé a Vaše ochota také. Přeji krásný den. S pozdravem Natálie.

Viz naše odpověď ze dne 10.02.2017, 15:09.

# 08.06.2017, 10:37.
Ráda bych se zeptala. V létě jedeme na dovolenou do Caorle a chtěli bychom si udělat výlet do Benátek bez cestovky. Je nějaký spoj přímo z Caorle do Benátek? Děkuji za odpověď. Pěkný den. Tereza.

Přímá linka ne, ale linka č. 4A společnosti ATVO jezdí do Benátek s přestupem v San Dona di Piave. Jízdenka stojí € 5,50, zpáteční € 9,70. Zaveze Vás na Piazzale Roma, odkud musíte jít do centra Benátek pěšky nebo vaporettem za € 7,50. Existuje také služba Venezia Quickly, která kombinuje městskou dopravu ATVO v Caorle, meziměstskou dopravu ATVO a dopravu vaporettem ACTV. Dojedete tak na jednu jízdenku na San Marco. Informace najdete na výše uvedených stránkách - Visita Venezia / Venezia - Quickly / Caorle - Venezia 2017. Jízdenka odpovídá součtu cen jednotlivých zpátečních jízdenek.

# 07.06.2017, 19:37.
Našla jsem Vaši stránku na internetu ohledně Benátek. Chystáme se na 5 dní do Benátek. Přílet je na letiště Treviso v 17:00 a ubytování máme v Lido. Byla bych moc vděčná za radu ohledně cesty, jak se dostanu do hotelu Atlanta Augustus - Lido? Ubytování je blízko zastávky vaporetta, jak často jezdí vodní doprava do Benátek? Moc děkuji za odpověď. S pozdravem Natálie.

Z letiště Treviso jeďte Airport Bus Express na Piazzale Roma v Benátkách. Jízdenka stojí € 12,00, zpáteční € 22,00. Odtud pokračujte vaporettem ACTV č. 1 na Lido S.M.E. Jízdenka na vaporetto stojí € 7,50. Z Lido S.M.E. jděte po Granviale Santa Maria Elisabetta a po 200 m odbočte doprava na pěší zónu, která je součástí Via Lepanto. Dovede Vás ke kanálu, podél kterého půjdete až k hotelu Atlanta Augustus, který je po levé straně. Od vaporetta je to necelých 500 m. Vaporetto č. 1 jezdí od 5:01 do 23:41. Z Piazzale Roma na Lido je přibližně za hodinu. Zpět potom jezdí od 4:36 do 23:06. Frekvence ve špičce (přibližně od 6:30 do 21:00) je 5x do hodiny. Jezdí samozřejmě i noční linky.

# 07.06.2017, 16:50.
Letos v září jedeme poprvé do Benátek, na pět dní. Rády bychom skloubily památky a večerní nasávání italské atmosféry u vína, tak i koupání a den u moře. Nemůžeme se tedy stále rozhodnout, zda zvolit ubytování přímo v centru Benátek nebo raději na ostrově Lido. Jsme dvě mladé slečny, ale budeme mít s sebou ani ne dvouleté dítě a maminku. Jaká oblast je pro nás nejlepší? Případně jak je to s noční dopravou v Benátkách? Je velký problém dostat se třeba z Benátek o půlnoci na Lido nebo obráceně? A ještě bych se ráda zeptala. Slyšela jsem o Venice Card. Jak funguje? Případně je dobré si ji koupit? Nebo je lepší si pořídit nějakou třeba pětidenní jízdenku? Děkuji moc za odpověď. S pozdravem Veronika.

Pokud chcete strávit den u moře a další dny se jít např. na chvíli vykoupat, ráno si udělat zdravotní procházku po pláži atd., potom je pro Vás nejlepším řešením ubytování na ostrově Lido. Ubytování najdete na Booking / Lido. Noční linka mezi Benátkam a Lido funguje. Jedná se o linku N, která je v provozu od 23:30 do 4:30. Jízdní řád najdete na ACTV. Venezia Unica je karta, na kterou si na výše uvedených stránkách nakonfigurujete dopravu, vstupy a služby přesně podle Vašich požadavků. Můžete ji samozřejmě využít jen na dopravu, jen na vstupy, jen na služby nebo různé kombinace. Kartu si potom vyzvednete na základě kódu, který obdržíte po uhrazení. Více informací najdete na výše uvedených stránkách. Pětidenní jízdenka není. K dispozici jsou na 1, 2, 3 a 7 dní.

# 06.06.2017, 15:25.
Prosím o informaci, jak se dopravit z letiště Treviso, kam letadlo přilétá v 17:00,, do kempu Village Jolly v Marghera. Našel jsem jen informace k cestě do Benátek. Děkuji. Vítězslav.

Z letiště v Treviso jeďte Airport Bus Express na Mestre FS za € 12,00, zpáteční jízdenka stojí € 22,00. Odtud pokračujte tramvají T2 na Mercato. Jízdenka stojí € 1,50. Od zastávky jděte ve směru jízdy tramvaje na Piazzale Concordia a pokračujte ulicí vpravo Via Domenico Giuriati. Dovede Vás ke kruhovému objezdu, kolem kterého přejděte rovně k Via C. Beccaria. Po přechodu vlevo přejděte přes oba pruhy na druhou stranu a pokračujte po Via della Fonte. Na jejím konci odbočte doleva po cyklostezce kolem sportovního areálu. Tato Vás dovede do podchodu, který končí u vchodu do Camping Village Jolly.

# 04.06.2017, 15:38.
Chtěl bych se zeptat. Pojedeme v červenci do Benátek a budeme ubytovaní v Campalto. Jak se nejlépe přesunout do Benátek? Děkuji za odpověď. Martin.

Autobusem ACTV č. 5 na Piazzale Roma za € 1,50. Z Piazzale Roma potom dál vaporetty za € 7,50.

# 01.06.2017, 21:38.
Chtěl bych se zeptat. Jedeme autem s malým karavanem do Itálie. Rádi bychom někde zaparkovali karavan za lidovku a do Benátek si přijeli autem. Zaparkovali někde v přístavišti a jeli lodí do Benátek. Kde bychom mohli karavan odstavit? Přejezd autem už potom není problém. Děkuji. Stanislav.

Před Benátkami je k tomu určen Caravan Park San Giuliano. Je to tam ale zpoplatněno. Podívejte se na Camper Online - Sosta / Area Sosta Camper. Do vyhledávacího pole zadejte Venezia.

# 01.06.2017, 14:11.
Pane Řehůřku, děkuji za odpověď. Jen bych ještě poprosila o radu, jak zde nejlépe poklidně využít 3,5 dne. Resp. jak zkombinovat jednotlivé prohlídky. Určitě bychom rádi viděli náměstí sv. Marka s Bazilikou, Dóžecí palác, zvonici, projeli se po Velkém kanále, navštívili trhy na Rialtu a některý z ostrovů, čtvrť San Marco, Dorsoduro. Moc Vám děkuji za rady. Martina.

Itineráře nezpracováváme, není to v našich časových možnostech. Nicméně doporučujeme rozdělit prohlídky do jednotlivých bloků po jednotlivých dnech. V jeden den věnujte ostrovům a na tento den si zakupte celodenní jízdenku za € 20,00.

# 01.06.2017, 11:20.
Pokud zakoupím jízdenky na stránkách Venezia Unica, jak se dostanu fyzicky ke kartám? Nějak jsem to nedohledal. Děkuji za odpověď. Martin.

Obdržíte voucher s kódem, na základě kterého si v automatu vyzvednete karty. Je to možné i na pokladně Venezia Unica. Seznam těchto míst najdete na Venezia Unica.

# 01.06.2017, 09:31.
Kolik stojí a jak dlouho trvá cesta z Benátek na ostrov Lido? Děkuji za odpověď. Zuzana.

Standardní jízdenka na vaporetto stojí € 7,50. Tato jízdenka je jednosměrná, přestupní a s platností 75 minut. Můžete s ní jet např. z Piazzale Roma na ostrov Lido vaporettem ACTV č. 1. Cesta trvá přibližně hodinu. Ze San Marco 20 minut. Nejlevněji se tam dostanete stejným vaporettem ze zastávek Giardini nebo S. Elena s jízdenkou Traghetto Ordinario za € 5,00. Tuto jízdenku lze použít pouze s těchto zastávek na Lido S.M.E. V prvním případě Vás cesta tam a zpět vyjde na € 15,00, ve druhém případě na € 10,00.

# 31.05.2017, 10:38.
Hledala jsem, ale odpověď jsem nenašla, takže bych se ráda zeptala. Jedu se synem do Benátek dne 8. 7. a přílet máme na letiště Marco Polo ve 14:45. Bydlíme v Pensione Accademia Villa Maravege, Fondamenta Bollani 1058. Můžete mi prosím poradit, jak se tam dostaneme? Na cestu zpět se už doptáme. Jak je to s placením kartou? Je možné tak platit za jízdenky, vstupenky, apod., nebo to jde jen v hotovosti? Moc děkuji za odpověď a musím dodat, že jsem byla velmi mile překvapena, že Vaše stránka existuje. Musíte s tím mít hodně práce. Ještě jednou děkuji a přeji šťastné všechny cesty. Jarmila.

Z letiště Marco Polo jeďte autobusem ACTV č. 5 na Piazzale Roma. Odtud pokračujte vaporettem č. 1 nebo 2 na Accademia. Od přístaviště jděte přes malé náměstíčko směrem šikmo doprava a pokračujte vpravo po ulici Calle Contarini Corfu. Na konci odbočte doleva a hned doprava. Dojdete ke kanálu, před kterým jděte doleva k mostku. Po něm přejděte na druhou stranu a hned podél kanálu jděte doprava. Dojdete k Pensione Accademia. Jízdenka na autobus č. 5 z letiště stojí € 8,00, na vaporetto € 7,50. Můžete si zakoupit kombinovanou jízdenku za € 14,00. Pokud budete používat během pobytu nějakou časovou jízdenku, můžete si k ní cestu z letiště připlatit za € 6,00, stejně tak cestu na letiště. Cestu je ale třeba v tomto případě absolvovat během platnosti časové jízdenky. V Benátkách jsme běžně platili platební kartou.

# 30.05.2017, 16:35.
Pane Řehůřku, ráda bych poprosila o informaci, zda je vhodné zarezervovat vstupy na prohlídku památek, eventuálně do kterých. Odlétáme 12.6.2017 a zůstáváme 4 dny. Předem děkuji za radu. Martina.

Vhodné je rezervovat vstupy do památek v okolí Piazza San Marco - Dóžecí palác, Bazilika, Hodinová věž. Najdete je např. na Get Your Guide.

# 29.05.2017, 22:54.
Děkuji za informace. Ještě mi napadlo v souvislosti s návštěvou Murana. Muzeum je otevřeno do 17:00, tak potom se snad bez problémů dostaneme zpět. Dá se někde získat jízdní řád vaporetta v Benátkách? Jezdí to v nějakých intervalech nebo záleží na lince, tak jako je to u běžné MHD a do kolika hodin jezdí v Benátkách? Děkuji. Květoslava.

Je to různé. Např. linka č. 3 směřující z Murano na Piazzale Roma a dále jezdí z Murano Museo přibližně po půl hodině, ve Vašem čase konkrétně 17:01, 17:21, 17:43, 18:13, 18:43 a 19:13. Linka 4.1 jede ve Vašem čase v 17:07, 18:27 a 18:47, 19:07 a 19:27 na Fondamente Nove, Piazzale Roma i San Marco, od 19:47 do 21:50 jen na Fondamente Nove a do 23:37 už jen na Murano Colonna. Podobně linka 4.2, která jezdí v opačném směru. Jízdní řády autobusů, tramvají, People Mover a vaporetta najdete na stránkách dopravce ACTV. Najdete tam i mapy linek.

# 29.05.2017, 00:27.
Máme nakonfigurované karty Venezia Unica. Můžete mi prosím poradit, zda je možnost si je vyzvednout již někde na letišti Marco Pollo nebo eventuálně v infocentru u nádraží v Benátkách? Nebo prosím o radu, kde by to bylo nejjednodušší a nejrychlejší? Jakým číslem vaporetta a na jaké zastávce máme vystoupit na Murano, abychom dobře našli muzeum skla? Děkuji za rady. S pozdravem Květoslava.

Karty si můžete vyzvednout na základě obdrženého kódu na letišti Marco Polo v automatu Venezia Unica. Můžete si je také vyzvednout na pokladně Venezia Unica tamtéž. Museum skla - Museo del Vetro - se nachází na Fondamenta Giustinian 8. Musíte vystoupit na zastávce vaporetta Murano Museo.

# 26.05.2017, 12:52.
V polovině června jedeme s rodinou do Lignano Sabbiadoro. Chtěla bych Vás poprosit o rady. Jak se dostaneme z Lignano trajektem do Benátek? Chceme tam jet na jednodenní výlet. A kolik stojí jizdenky? Musí se rezervovat předem? A další otázka. Kolik stojí v Lignano přibližně pronájem lehátek a slunečníků? Případně jsou poplatky i za možnost být na pláži? Děkuji moc. Hezký den. Daniela.

Z Lignana trajekt do Benátek nejezdí. Můžete jet organizovaným výletem - Motonave Fenice. Z Bibione odjíždí v 8:30 a zpět z Benátek v 16:00. Cena je € 44,00 pro dospělého, € 24,00 pro dítě od 2. do 12. let a € 4,00 pro mladší dítě. V Lignano prodávají tento výlet místní agentury, které Vás do přístavu v Bibione zavezou autobusem. Např. Siraly. Cena je v tomto případě vyšší - € 49,00 / € 26,00 / € 4,00. Můžete jet i kombinovanou dopravou - autobus / vaporetto. Nabídku najdete na ATVO - Visita Venezia / Venezia - Quickly / Lignano - Venezia 2017. Autobus Vás zaveze z autobusového nádraží SAF na Via Latisana do Punta Sabbioni a odtud pokračujete vaporettem do Benátek na San Marco. Z Lignano se vyjíždí v 7:33, na Punta Sabbioni jste v 9:55 a pokračujete vaporettem v 10:00 a na San Marco jste v 10:35. Zpět potom jede vaporetto v 16:45 a v Lignano jste v 19:42. Cena je € 25,80. Veškeré informace najdete na výše uvedených stránkách. Ceny plážového servisu na plážích v Lignano Sabbiadoro najdete na Lignano Sabbiadoro. Můžete si tam i konkrétní místo zarezervovat. V Lignano Sabbiadoro jsou i malé části volných pláží, kde si můžete rozložit deku nebo osušku.

# 24.05.2017, 20:02.
Díky informacím, které jsem si přečetl, mám celkem jasno, ale trošku se ztrácím v překladu originálních stránek. Z letiště Marco Polo pojedu autobusem ACTV a jde mi o to, zda jízdenka platí i na vaporetto Piazzale Roma - San Marco. Nebo musím zakoupit další? Dále počítám s lístkem na tři dny, ale při čtyřdenním pobytu mi jeden den nevychází. Děkuji. Petr.

Jízdenka na autobus ACTV č. 5 z letiště Marco Polo za € 8,00 nelze použít na vaporetto. Potřebujete ještě samostatnou jízdenku na vaporetto za € 7,50. Lze také zakoupit kombinovanou jízdenku na autobus z letiště a vaporetto za € 14,00. Pokud budete mít časovou jízdenku, můžete si k této zakoupit cestu z letiště autobusem za příplatek € 6,00 (za jeden směr). V tomto případě je ale potřeba cestu absolvovat v době platnosti časové jízdenky.