Úvod / Cestovatelův blog / Rakousko

PRŮJEZD VÍDNÍ PŘI CESTĚ Z DOVOLENÉ 

 

přes Vídeň rychleji 

Napsal: Pavel Řehůřek
Datum a čas: 18.9.2014, 19:49
Kategorie: Rakousko
Cestu z Moravy na jih podstatně ulehčila nově vybudovaná dálnice Nord Autobahn A5, která u obce Schrick navazuje na silnici Brünner Straße B7 směřující z Mikulova do Vídně. U Hegenbrunnu dálnice A5 plynule navazuje na Wiener Außenring Schnellstraße S1, která v jedné větvi propojuje dálnici Donauufer Autobahn A22 směrem na Stockerau a ve druhé větvi Wiener Nordrand Schnellstraße S2 + Südosttangente A23 směrem do Vídně. A právě zmiňovaná S1 má být plánovaným obchvatem Vídně. Dokončený má být v roce 2018, to však není vůbec jisté z důvodu úsporných opatření. V místě napojení na S2 má pokračovat dále na Schwechat, odkud už je obchvat hotový. V současné době tedy vede cesta z Moravy na jih do Chorvatska nebo Itálie po D5, S1, S2, A23 a Süd Autobahn A2. Především v ranních a odpoledních hodinách vznikají zácpy v oblasti mostu přes Dunaj a dále na výjezdu z Vídně. V současné době neexistuje nějaké rozumné řešení, jak se tomu vyhnout.

V opačném směru, při cestě z dovolené a většinou ve večerních hodinách, už zácpy nejsou. Připravená část obchvatu S1 ale odklání všechny směry na Schwechat a dále po Ost Autobahn A4 na A23 a přes Dunaj. Úsek je pěkně průjezdný, ale jednou tak dlouhý - cca 25 km. Po napojení na A23 si většinou všimnete zácpy v protisměru a radujete se, jak Vám obchvat ušetřil drahocený čas. Ve směru od jihu na sever však většinou zácpa není. Po dokončení celého úseku S1 bude obchvat elegantním a úsporným řešením, v současné době je lepší jet po A23.

Při příjezdu do Vídně spatříte po levé straně nákupní centrum společnosti IKEA. Za ním, na uzlu Vösendorf, se nenechte odklonit doprava na S1, ale pokračujte dále rovně po A2. Ta se u uzlu Inzersdorf změní na A23, která Vás elegantně převede přes Vídeň a následně po S2 a S1 dovede na dálnici A5. Je třeba sledovat tabule, většina navigací Vás povede přes Schwechat. My takto jezdíme z jihu přes Vídeň často a vždy jsme projeli bez dopravní zácpy.

foto foto foto foto
foto foto foto foto
foto foto foto foto
Zvětšit mapu