Úvod / Cestovatelův blog CESTOVATELŮV BLOG - RAKOUSKO 

Kategorie: Rakousko

Rakouská dálnice Pavel Řehůřek, 30.10.2016 - 15:09
Mýtné v Rakousku mírně podražilo.
V roce 2017 se opět lehce zvednou ceny mýtného v Rakousku. Vozidla do 3,5 t platí mýtné formou dálniční známky. Tu je třeba nalepit na čelní sklo za zpětné zrcátko nebo do rohu nad řidiče. Dálniční známka je vyžadována na dálnicích, rychlostních silnicích, ale i v některých tunelech a obchvatech. Dálniční známky pro rok 2017 jsou tyrkysové a na tři časová období (zdroj ASFiNAG). Dálniční známky lze zakoupit na některých čerpacích stanicích, na poštách, v tabácích a u dalších prodejců. Na desetidenní a měsíční dálniční známce musí být vyznačený den, od kterého ... [o mýtném].

Rakouská dálnice Pavel Řehůřek, 17.7.2015 - 20:00
Rakousko - slovinská hranice nabízí slevu. Vyzvedněte si ji.
Pro někoho může být pár stokorun ušetřených cestou na dovolenou zanedbatelná záležitost, pro jiného důležitý příspěvek do rozpočtu započaté dovolené. Pokud patříte k té druhé skupině a vaše cesta směřuje do Slovinska a Chorvatska přes Graz a Maribor, máte možnost právě v této části rakousko - slovinské hranice ušetřit. Bude vás to stát jen čtvrt hodiny času. Podobně jsme Vás informovali o výrazné slevě na rakousko - italské hranici v článku Rakousko - italská hranice nabízí slevu. Vyzvědněte si ji. Článek se stal jedním z nejčtenějších na našich stránkách a máme zprávy ... [o slevě].

Rakouská dálnice Pavel Řehůřek, 18.9.2014 - 19:49
Průjezd Vídní při cestě z dovolené.
Cestu z Moravy na jih podstatně ulehčila nově vybudovaná dálnice Nord Autobahn A5, která u obce Schrick navazuje na silnici Brünner Straße B7 směřující z Mikulova do Vídně. U Hegenbrunnu dálnice A5 plynule navazuje na Wiener Außenring Schnellstraße S1, která v jedné větvi propojuje dálnici Donauufer Autobahn A22 směrem na Stockerau a ve druhé větvi Wiener Nordrand Schnellstraße S2 + Südosttangente A23 směrem do Vídně. A právě zmiňovaná S1 má být plánovaným obchvatem Vídně. Dokončený má být v roce 2018, to však není vůbec jisté z důvodu ... [o průjezdu].

Top Wash Sprit Pavel Řehůřek, 12.1.2014 - 12:55
Rakousko - italská hranice nabízí slevu. Vyzvedněte si ji.
Pro někoho může být pár stokorun ušetřených cestou na dovolenou zanedbatelná záležitost, pro jiného důležitý příspěvek do rozpočtu započaté dovolené. Pokud patříte k té druhé skupině a vaše cesta směřuje do Itálie přes Villach a Tarvisio, máte možnost právě v této části rakousko - italské hranice ušetřit. Bude vás to stát jen čtvrt nebo půl hodiny času - podle výše úspory. Při současné ceně pohonných hmot v Evropě je nejvýhodnější cestou na dovolenou natankovat plnou nádrž ještě v České republice. Zvolte svoji oblíbenou čerpací stanici a pokud to máte k hranicím daleko, dotankujte ... [o slevě].