Úvod / Cestovatelův blog CESTOVATELŮV BLOG - ITÁLIE 

Kategorie: Itálie

Pentedattilo Pavel Řehůřek, 10.9.2014 - 22:15
Město duchů pod pěti prsty.
Na jižních úbočích pohoří Aspromonte se rozkládají řecké vesnice, které daly celé oblasti název Zona Grecanica a byly po staletí izolované až do konce devatenáctého století. Jednou z nich je Pentedattilo, nejfotografovanější město v Kalábrii. Pokud budete trávit dovolenou právě na jihu Kalábrie, neměli byste si toto místo nechat ujít. Stačí jen udělat pomyslný krok od pobřeží Jónského moře směrem do nitra strmých drsných hor a ocitnete se v úplně jiném světě. Naskytne se Vám pohled, který lze jen stěží popsat slovy. Pohled na město duchů, rozkládající se pod ... [o městě].

Švýcarská dálniční známka Pavel Řehůřek, 4.9.2014 - 19:33
Na italskou a francouzskou riviéru levněji přes Švýcarsko.
Hodně cestovatelů směřujících na svou vysněnou dovolenou na ligurské nebo francouzské riviéře vynaloží nemalé prostředky za mýtné, které je v Itálii a ve Francii vysoké. Někteří zvažují odklonit svoji cestu přes Švýcarsko, kde se užívání dálniční sítě platí formou dálniční známky. Ta je jen jedna - roční. Cena 40 CHF (podle aktuálního kurzu € 33,12) pak většinu cestovatelů odradí a raději volí standardní trasy. Ve většině případů to však je špatné rozhodnutí. Kalkulace kompletního mýtného při cestě tam i zpět dává zelenou švýcarské cestě. Přinášíme Vám tuto ... [o mýtném].

Top Wash Sprit Pavel Řehůřek, 12.1.2014 - 12:55
Rakousko - italská hranice nabízí slevu. Vyzvedněte si ji.
Pro někoho může být pár stokorun ušetřených cestou na dovolenou zanedbatelná záležitost, pro jiného důležitý příspěvek do rozpočtu započaté dovolené. Pokud patříte k té druhé skupině a vaše cesta směřuje do Itálie přes Villach a Tarvisio, máte možnost právě v této části rakousko - italské hranice ušetřit. Bude vás to stát jen čtvrt nebo půl hodiny času - podle výše úspory. Při současné ceně pohonných hmot v Evropě je nejvýhodnější cestou na dovolenou natankovat plnou nádrž ještě v České republice. Zvolte svoji oblíbenou čerpací stanici a pokud to máte k hranicím daleko, dotankujte ... [o slevě].